Wczytuję dane...

10 powodów dlaczego warto użyć gum do ćwiczeń Forceband w treningu

10 powodów dlaczego warto użyć gum do ćwiczeń Forceband w treningu

Popularność gum oporowych cały czas rośnie, poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety mini & power bands.

 

  1. Trening całego ciała – dają nieograniczone możliwości treningu całego ciała, każdej partii mięśniowej. Korzystaj z ćwiczeń wielostawowych jak również bardziej izolowanych. Przywiąż Power Banda w odpowiednim miejscu i odkryj kolejne nowe możliwości.
  2. Małe gabaryty – Nie musisz posiadać specjalnego pomieszczenia na sprzęt treningowy jak dotychczas. Taśmy Forceband zmieścisz w małej szufladzie i tak jak wcześniej wykonasz trening oporowy, kiedy chcesz i jak chcesz.
  3. Niskie koszty – Miniband, Powerband czy też Monster Band to sprzęty do treningu oporowego, które nie zrujnują Twojego budżetu. Ceny taśm w stosunku do sprzętu fitness są bardzo niskie. Ławka do ćwiczeń, hantle, sztangi, kettlebell, bieżnie sportowe, orbitrek to tylko niektóre sprzęty kosztujące dużo, dużo więcej w porównaniu do taśm.
  4. Nowy bodziec treningowy – Dodanie oporu elastycznego w Twoim treningu to przełamanie rutyny treningowej. Nasz organizm poprzez adaptacje bardzo szybko przyzwyczaja się do danego typu treningu, niezależnie czy jest to trening fitness czy też siłowy. Ważne, aby podczas procesu treningowego łączyć ze sobą wiele typów pracy – nie zapominając o oporze elastycznym.
  5. Urozmaicenie popularnych ćwiczeń – Znane do tej pory wszystkim „martwy ciąg”, „przysiad”, „wyciskanie sztangi” i wiele, wiele, innych ćwiczeń możemy wykonać z dodatkowym oporem w postaci Powerband lub z dodatkową aktywacją mięśni w postaci Miniband.
  6. Trening podczas podróży/wakacji – okres wakacyjny to świetny moment na trening. Zmieniając otoczenie, trenując w nowym miejscu, możemy liczyć na dodatkowe endorfiny z treningu J do tej pory byliśmy skazani na trening z własną masą ciała lub w zamkniętej siłowni. Z taśmami Forceband ten problem zniknie.
  7. Zróżnicowane opory i rodzaje – Jedną z zalet gum treningowych są ogromne możliwości jakie za nimi stoją. W sklepie Forceband do dyspozycji mamy taśmy mini band, duże pętle powerband, taśmy materiałowe Elasti i Monster jak również płaskie gumy Rehabands. Każdy znajdzie coś dla siebie od stretchingu, yogi, treningu fitness, grupowego po trening siłowy czy rehabilitacyjny. Nasze taśmy łączymy w zestawy dając Wam jeszcze więcej różnych oporów.
  8. Dodatkowe napięcie i opór podczas treningu siłowego – Trenując z hantlami lub sztangą często możemy zauważyć martwe punkty podczas ćwiczeń, w których mięśnie tracą napięcie np. podczas uginania przedramion na biceps, gdy hantelka znajdzie się na końcu ruchu, napięcie mięśnia spada. Możemy to odwrócić dowiązując taśme do hantli lub zastępując ją powerbandem.
  9. Bezpieczeństwo ćwiczeń – trening z taśmami należy do bezpiecznej formy ćwiczeń, nie ma tu ryzyka opuszczenia ciężaru np. na stopę. Nie potrzebujemy też asekuracji partnera treningowego.
  10. Wsparcie treningowe – nasz zespół służy pomocą w każdej treningowej sprawie, do taśm miniband dołączamy dedykowany e-book pokazujący najważniejsze ćwiczenia, pogrupowane na partie mięśniowe. W każdym ćwiczeniu znajdą się również rekomendowane opory taśm.