Wczytuję dane...

Massage Gun - Jak używać pistoletu do masażu ?

Massage Gun - Jak używać pistoletu do masażu ?

Co to jest massage gun ?


Pistolet wibracyjny to urządzenie wyposażone w bezszczotkowy mocny silnik elektryczny oraz aluminiową obrotową głowicę, na końcu której umieszczona
jest wybrana przez nas końcówka masująca. Służy do pracy nad powięzią oraz mięśniami, rozluźniając je oraz przywracając ich naturalny ślizg. Dzięki takiej pracy przyśpieszamy regeneracje oraz pozbywamy się bólów spowodowanych napięciami.

Dla kogo polecamy pistolet do masażu ?

Urządzenie sprawdzi się świetnie u każdej osoby, która w świadomy sposób chcę poprawić rozluźnienie mięśni, zwiększyć regeneracje po treningu. Jest idealny zarówno dla sportowców jak i do stosowania w domu lub w pracy, łagodząc wszelkie napięcia mięśniowe czy też uwalniając punkty spustowe w naszym ciele. Dzięki niemu pozbędziesz się bólu, który doskwiera Ci od lat lub pojawił się przy kontuzji.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze pistoletu do masażu ?


Wybierając masażer warto zwrócić uwagę na głębokość skoku głowicy, gdyż powie nam to jak głęboko pistolet może „rozbijać” nasze tkanki, optymalna
rekomendacja to 14mm. Ważnym aspektem w wyborze, będzie również ilość dostępnych końcówek, szczególnie tych bardziej miękkich, ponieważ wiele obszarów w naszym ciele jest dosyć „tkliwa” i na początku potrzebuje masażu miękką końcówką. Końcówki miękkie najczęściej występują w innym kolorze. 
Czujnik nacisku pomoże w dobraniu odpowiedniej siły nacisku.

HIT czy KIT ? Czy wibracje rzeczywiście pomagają ? 

Wibracje są szeroko stosowane już od początku XX wieku, jako dodatkowa stymulacja tkanki mieśniowo- powięziowej. Wiele badań wykazało, iż masaż w niskiej intensywności 15-50 Hz zwiększa natlenienie krwi, podnosi lokalną temperaturę masowanych tkanek. Ponadto widoczne jest wyraźnie rozluźnienie tkanek mięśniowo-powięziowych, zmniejszenie napięcia (w tym napięć emocjonalnych) oraz wykazuje ogólne działanie uspokajające.
Ponadto praca z tradycyjnym wałkiem jest często nie komfortowa, bolesna i męcząca, a chodzi nam o rozluźnienie i regeneracje. Tak więc praca z pistoletem nie będzie obciążać innych mięśni, nie będzie powodować dodatkowego nieprzyjemnego bólu, pozwoli nam skupić się na mięśniu/obszarze, który chcemy rozluźnić.

Literatura naukowa:

Bo-Jhang L. Chia-Lun L. Wen-Dien C. Nai-Jen „Effects of Vibration Rolling with and without Dynamic Muscle Contraction on Ankle Range of Motion, Proprioception, Muscle Strength and Agility in Young Adults” Int J Environ Res Public Health 2020 Jan 4;17(1):354. doi: 10.3390/ijerph17010354

Scott W Cheatham, Kyle R Stull, Morey J Kolber Comparison of a Vibration Roller and a Nonvibration Roller Intervention on Knee Range of Motion and Pressure Pain Threshold: A Randomized Controlled Trial J Sport Rehabil. 2019 Jan 1;28(1):39-45. doi: 10.1123/jsr.2017-0164.

Jak używać pistoletu do masażu ?

  • PRACUJ W WYBRANYM MIEJSCU DO 2 MINUT

  • PRACUJ WZDŁUŻ WŁÓKIEN MIĘŚNIOWYCH

  • ZACZYNAJĄC OD DOŁU IDĄC W KIERUNKU SERCA

  • JEŚLI CZUJESZ WIĘKSZY DYSKOMFORT W JEDNYM MIEJSCU, PRZYTRZYMAJ CHWILĘ MASAŻER

Podsumowanie

Badania naukowe coraz częściej wymieniają masaż wibracyjny jako skuteczny sposób na rozluźnienie mięśni. Zadowolenie z zakupionego produktu i pozytywny feedback naszych klientów, jeszcze mocniej nas w tym umacniają. 

Zobacz więcej informacji